Studenckie Czwartki wróciły do Biura Karier UŁ. Rok akademicki 2019/2020 otworzyliśmy szkoleniem „Proces rekrutacji oczami rekrutera – nie daj się zaskoczyć!”.

Minęło kilka miesięcy od ostatniego spotkania. W międzyczasie zorganizowaliśmy szkolenia zamykające program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych i przeprowadziliśmy badanie Waszych potrzeb szkoleniowych (wyniki W TYM MIEJSCU). Tematem, który cieszył się dużym zainteresowaniem (w ankiecie zajął ostatecznie wysokie, 5. miejsce) była rozmowa kwalifikacyjna. Zdecydowaliśmy się zainaugurować kolejną edycję Studenckich Czwartków spotkaniem wprowadzającym do tego obszaru, choć… z nieco innej strony, niż robimy to zazwyczaj.

Proces rekrutacji oczami rekrutera

Czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej?

Szkolenie przeprowadziła Izabela Sobolewska – ekspertka z blisko 10-letnim doświadczeniem we wdrażaniu projektów szkoleniowo-rozwojowych dla HR. O pozyskiwaniu pracowników i preferencjach rekruterów wie prawie wszystko, a dzięki czwartkowemu spotkaniu z jej wiedzy mogli skorzystać studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Czego oczekiwali od szkolenia? W rozpoczynającej warsztat sesji pytań, uczestnicy wskazywali kluczowe z ich perspektywy wątki. Jakich błędów unikać? Co zrobić, żeby zaprezentować się jako atrakcyjny kandydat? Czym kierują się rekruterzy przy wyborze pracowników? – to tylko kilka wątpliwości, które towarzyszyły osobom zebranym na sali.

Proces rekrutacji oczami rekrutera

Zajęcia łączyły w sobie kilka istotnych z perspektywy rekrutera informacji. W programie pojawiły się m.in. wskazówki jak wykorzystać w kontakcie z rekruterem LinkedIn-najpopularniejszy portal do zarządzania karierą; odwołania do najczęściej zadawanych pytań i stojących za nimi intencji oraz elementy komunikacji niewerbalnej. Uczestnicy mogli ponadto sprawdzić się w praktycznym zadaniu, wcielając się w role rekruterów i kandydatów do pracy.

Proces rekrutacji oczami rekrutera

Więcej zdjęć na naszym Facebooku. Kolejne Studenckie Czwartki już w styczniu – tym razem przygotowaliśmy dla Was aż trzy propozycje. Jakie? Zajrzyjcie na naszą stronę w przyszłym tygodniu.