W ramach Studenckich czwartków 4 lutego w Biurze Karier UŁ, odbył się długo wyczekiwany warsztat Uwaga-stres!

Podobnie jak pozostałe szkolenia, ten również był realizowany w wersji online za pomocą platformy MS Teams.

Jak pokonać stres przed sesją?

Ponieważ stres, szczególnie tuż przed sesją zimową, to zupełnie normalne zjawisko, wiedzieliśmy, że będzie się on cieszył sporym zainteresowaniem. W ciągu 2 intensywnych godzin, w to czwartkowe popołudnie w kameralnej grupie uczestnicy mieli okazję przeanalizować biologiczne mechanizmy powstawania reakcji stresowych, przedyskutować na jakie stresory są narażeni na co dzień, przyjrzeć się swoim własnym reakcjom na stres.

Jakie rzeczy stresują studentów i studentki? Jak objawia się stres?

Techniki relaksacyjne w praktyce

W drugiej części szkolenia była okazja, aby popraktykować i przetestować wybrane techniki relaksacyjne. To była dla wszystkich prawdziwa chwila wytchnienia po intensywnym dniu. Na zakończenie warsztatu zobaczyliśmy same uśmiechnięte buzie i usłyszeliśmy takie słowa: „Dziękuję. To było bardzo wartościowe szkolenie” oraz „Jak dobrze, że Biuro Karier ma taką fajną ofertę szkoleniową”.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach – wypatrujcie informacji na naszej stronie!

Cieszymy się razem z Wami i trzymamy za Was kciuki podczas sesji! Nie dajcie się stresowi!

Studenckie Czwartki – szkolenia szyte na miarę

Studenckie Czwartki to propozycja dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. W każdym miesiącu czekają na Was szkolenia i warsztaty, w trakcie których ćwiczymy kluczowe kompetencje. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w godzinach popołudniowo-wieczornych i stanowią wprowadzenie do danego tematu. Więcej o projekcie dowiecie się TUTAJ.