Pandemia w pewnym stopniu łagodniej obeszła się z fanami sztuki filmowej – kilka premier przesunięto do sieci, platformy Netflix czy HBO co rusz przyciągały do ekranów odświeżonymi klasykami. Od niedawna możemy w niektórych miejscach korzystać z kin samochodowych, a po 6 czerwca wrócą klasyczne sale kinowe w nowym porządku.

Nie wygląda to źle, ale prawdziwi kinomaniacy załamią ręce nad losami znanych festiwali filmowych takich jak Cannes, Locarno, Sundance, Berlinale czy najbliższy nam Festiwal Filmowy w Karlovych Warach. Tymczasem – niespodzianka! Największe festiwale na świecie stowarzyszyły się i wspólnie stworzyły We Are One: A Global Film Festival – święto światowego kina on-line i w dodatku dostępne za darmo dla każdego za pośrednictwem YouTube, partnera wydarzenia.

Lepsze miejsce przynajmniej przez chwilę

Na pomysł takiej inicjatywy wpadli organizatorzy nowojorskiego Tribeca Film Festival. – Często mówi się o wyjątkowej roli filmu w inspirowaniu i jednoczeniu ludzi na całym świecie, dzięki którym może stać się on lepszym miejscem – tłumaczy Jane Rosenthal, CEO of Tribeca Enterprises. Dlatego własnie twórcy, związani z przemysłem filmowym artyści i promotorzy  postanowili dać odbiorcom z całego świata chwilę wytchnienia od pandemicznej rzeczywistości.

Kiedy, jak i co?

Ten absolutnie wyjątkowy w historii festiwal zaczyna się już dziś i potrwa przez 10 dni – do 7 czerwca. W programie znalazły się zarówno filmy dokumentalne, krótkometrażowe, premiery, jak i panele dyskusyjne czy występy komediowe. Streaming jest darmowy, ale użytkownicy mogą dobrowolnie wpłacać datki na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia.

Tutaj znajdziecie program całego wydarzenia oraz  obejrzycie wszystko:

Autorka:

Agnieszka Gasińska

Człowiek od komunikacji
Redaktorka, marketingowiec, kulturoznawca. W Biurze Karier odpowiada za organizację eventów, social media i kontakt z pracodawcami. W wolnym czasie trekuje po Andach, łapie stopa na Bałkanach i nie rozstaje się z książką.

Tekst powstał w ramach cyklu #CareerFullyCharged.

Studia i praca to nie wszystko, warto zadbać o work-life balance. Jak? W serii Casualowy piątek dzielimy się z Wami sprawdzonymi sposobami na zachowanie równowagi.

Pozostaw odpowiedź