Akademia Kompetencji 2023 – nadchodzi wiosenny maraton szkoleniowy!

Wiosna oznacza nową energię - to doskonały moment na nabranie rozpędu i zyskanie nowych umiejętności, które niesie ze sobą Akademia Kompetencji, czyli marcowy maraton szkoleń organizowany przez Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 13-24 marca 2023.

plansza akademia kompetencji

To kolejna inicjatywa związana z obszarem wspierania potencjału, oraz pomocy w odnajdowaniu zawodowej drogi studentów i studentek UŁ. W tej edycji mamy do wyboru aż 23 szkolenia i warsztaty z różnorodnych obszarów. Proces rejestracji na tę edycję się stał się jeszcze prostszy dzięki nowoczesnemu Portalowi Rozwoju Kariery, który zawiera szereg niezbędnych informacji dotyczących planowanych spotkań. W portalu oprócz zapisów na konkretne szkolenie uczestnicy zyskują także dostęp do bazy setek aktualnych procesów rekrutacyjnych, w tym ogłoszeń o pracę czy staż.

Rynek pracy wciąż się zmienia i ten fakt wskazuje na potrzebę kreowania wydarzeń umożliwiających społeczności studenckiej UŁ pozyskiwania cennej wiedzy i kompetencji zawodowych pożądanych przez obecnych pracodawców. Jest to powód podejmowania przez Uniwersytet Łódzki licznych inicjatyw mających na celu wspieranie studentów i studentek w rozwoju osobistym i zawodowym.

Jak podkreśla prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ:

-      Organizacja wydarzeń mających na celu wzmacnianie społeczności studenckiej UŁ w kompetencje i umiejętności niezbędne na rynku pracy od zawsze była jedną ze strategicznych wartości, którą od lat dostarcza Uniwersytet Łódzki. Akademia Kompetencji to kolejna inicjatywa, dzięki której studenci i studentki UŁ mogą wykonać kolejny krok w kierunku zyskiwania przewagi, oraz intensyfikacji potencjału w dążeniu do swojego wymarzonego zawodu po zakończeniu studiów. To niezwykle cenna możliwość biorąc pod uwagę także fakt, że szkolenia i warsztaty będą prowadzone przez wieloletnich praktyków biznesu i najważniejszych instytucji publicznych.

Rejestrację na szkolenia rozpoczynamy 22 lutego (środa) o 09:00 – serdecznie zapraszamy do zapisów – liczba miejsc większość szkoleń jest ograniczona.