WorkShow 2024 – pierwsze spotkania z pracodawcami za nami

Wysoka frekwencja społeczności studenckiej, mnóstwo możliwości do rozwoju zawodowego i kilkudziesięciu pracodawców z Łodzi i okolic – tak można podsumować pierwsze dwa dni wydarzenia.

Branżowe dopasowanie – aktywizacja potencjału

Inauguracja wydarzenia miała miejsce w poniedziałek 11 marca na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Tego dnia studentki i studenci mieli szansę poznać możliwości rozwoju kariery przygotowane przez firmy działające w branżach nowych technologii – IT & Data Science.

Kolejny dzień to spotkanie na Wydziale Ekoniomiczno-Socjologicznym podczas, którego o swoich procesach rekrutacyjnych i ścieżkach kariery opowiadali rekruterzy z branż TSL, Finance oraz IT. Selekcja i silne dopasowanie wystawców do profilu kształcenia wydziału to główna idea przyświecająca całej inicjatywie WorkShow. Oprócz idealnej synchronizacji profili i obszarów tematycznych z obecnymi pracodawcami społeczność studencka miała również okazję skorzystać z konsultacji kariery w tym omówienia swoich dokumentów aplikacyjnych i porozmawiania o dobrych praktykach tworzenia CV.

Nie zabrakło również warsztatów, podczas których trenerki z Biura Karier Uniwerstyetu Łódzkiego przekazały uczestnikom zestaw tipów rekrutacyjnych oraz podpowiedzi odnośnie efektywnego przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

studenci i wystawcy podczas WorkShow 2024

uczestnicy i wystawcy podczas WorkShow 2024

Warsztaty, konkursy i atrakcje

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli liczyć także na wiele atrakcji i konkursów, podczas których do wygrania były imponujące nagrody i gadżety. Wystawcy przygotowali dla swoich rozmówców gry logiczne, quizy i testy wiedzy, które w interesujący i zabawny sposób pozwoliły przybliżyć odwiedzjącym nie tylko profil działalności danej firmy, ale także opowiedzieć o benefitach przygotowanych dla przyszłych pracowników oraz wyeksponować aktualne procesy rekrutacyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra na refleksomierzu dostępna na stoisku Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas wyzwania gracze mieli szansę zdobyć gadżety uniwersyteckie i inne nagrody rzeczowe.

uczestnicy i wystawcy podczas WorkShow 2024

WorkShow 2024 – ciąg dalszy na kolejnych wydziałach UniLodz

Inauguracja wydarzenia już za nami, a przed nami jeszcze trzy ekscytujące spotkania z pracodawcami – w najbliższych dniach wydarzenie będzie miało swoją odsłonę na kolejnych wydziałach Uniwersytetu Łódzkiego:

• 14 marca na Wydziale Filologicznym (branże BPO & COMMUNICATION)
  • 18 marca na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (branże BIOTECH, SCIENCE & LABS)
  • 20 marca na Wydziale Prawa i Administracji (branża Prawna i Administracyjna)

Sprawdź nadchodzące atrakcje i wystawców na stronie internetowej poświęconej tegoroczej edycji Branżowych Targów Pracy WorkShow.

Materiał: Biuro Karier UŁ